Pakiet booktabs przyda ci się do tworzenia estetycznych tabel. Tabele stworzone przy pomocy booktabs cechują się różną grubością użytych w obramowaniu kresek (górna i dolna są grubsze od tych użytych w środku) oraz tym, że są wyraźniejsze (dzięki odstępowi treści od obramowania, którym można łatwo manipulować).
Pakiet SIunits bardzo ładnie definiuje wszystkie powszechnie używane jednostki tak z układu SI jak i z poza niego, oraz pozwala na definiowanie swoich własnych.
Pakiet umożliwia robienie prostych grafów. Jest prosty i efektowny w działaniu. Kolejne polecenia \leaf umieszczają na stosie swoje parametry, a polecenia \branch zdejmują ze stosu wskazaną pierwszym argumentem liczbę obiektów i łączą je ukośnymi liniami; graf jest budowany w odwrotnej kolejności.
Pakiet modyfikuje polecenie \dots, ulepszając nieco jego działanie. Użycie pakietu ellipsis sprawia, że odstępy pomiędzy kropkami w wielokropku oraz odstęp samego wielokropka od otaczających go słów są lepiej ustalane.
Czytaj więcej na: http://pakietomat.wordpress.com/2014/06/07/ellipsis/
Pakiet dialogue definiuje polecenia przydatne przy składaniu dialogów. Można go wykorzystać do przygotowania zapisu sztuki lub do łatwego sformatowania dialogów na inne potrzeby (np. artykułów z zakresu językoznawstwa).
Czytaj więcej na: http://pakietomat.wordpress.com/2014/05/09/dialogue/